PL YT FB
flowers flowers 2 3

Оцінка прохідності

Дослідження HyFoSy – ультрасучасний метод тестування прохідності маткових труб в амбулаторних умовах.

Центр здоров’я «Медфеміна» ввів обстеження HyFoSy в свою оферту першим у Вроцлаві. Обстеження проводиться сертифікованим спеціалістом з гінекології та акушерства і не вимагає опромінювання пацієнтки шкідливими рентгенівськими променями, як в інших методах

Що це таке – обстеження 3D/4D HyFoSy?

Це дослідження, яке перевіряє прохідність маткових труб. Маткові труби – це протоки, де яйцеклітина з’єднується із спермою і запліднюється, якщо вони прохідні (відкриті). Спайки маткових труб, що перешкоджають або чинять неможливим запліднення, можуть виникнути після аднекситу, безсимптомних інфекцій статевої системи, хірургічних процедур в області живота або малого тазу, також можуть бути обумовлені аномаліями розвитку жіночої статевої системи.

Додатковою перевагою дослідження є оцінка форми і будови матки і будь-яких маткових аномалій, таких як поліпи, міома і спайки, які можуть перешкодити вагітності.

Як проходить обстеження 3D/4D HyFoSy?

Після вступної бесіди з лікарем і підписання форми згоди на огляд, пацієнтка має підготовитися, потім її запрошують в гінекологічне крісло. Після застосування дезінфікуючої рідини

ультразвукова головка вводиться в піхву і через катетер акуратно вводиться спеціальна стерильна піна ExEM Foam, яка, заповнюючи порожнину матки і маткові труби, робить їх добре помітними при ультразвуковому дослідженні. Весь тест стандартно триває близько 15-20 хвилин і проводиться в стерильних умовах (стерильне одноразове спорядження, стерильні інструменти, стерильні рукавички). Під час обстеження кожен етап ретельно обговорюється, пацієнтці постійно пояснюють, які дії виконуються.

шкіру вводиться в піхву одноразовий гінекологічний ендоскоп, потім в шийку матки вводиться тонкий і еластичний силіконовий катетер з балоном. Після видалення ендоскопаОбстеження проводить сертифікований лікар (сертифікація Британського товариства УЗД BMUS) за допомогою ультразвукового апарату Voluson GE з варіантами 3D/4D, B-Flow і HDLive.

Що таке ExemFoam?

Це спеціальна піна, розроблена в 2010 році голландською командою фахівців з діагностики безпліддя, яка прагнула отримати повністю безпечний препарат на основі органічних інгредієнтів, який не викликає алергічних реакцій, =які дають інші радіологічні контрасти і, перш за все, діагностично достовірний.

Піна ExEM відповідає всім згаданим припущенням, вона також безпечна для яйцеклітин і сперми, тому немає протипоказань для тих, хто хоче завагітнити в тому ж циклі, в якому вивчалася прохідність маткових труб. Її інгредієнтами є гідроксіетилцелюлоза, гліцерин і дистильована вода, приготована для використання в двох стерильних упакованих шприцах. Після змішування компонентів утворюються спеціальні мікробульбашки, що дають можливість ультразвукової візуалізації. Після огляду піна всмоктується і природним чином виводиться з організму.

Чи є ускладнення після дослідження 3D/4D HyFoSy?

Існує невеликий ризик незначної інфекції малого тазу після обстеження, тому критерії кваліфікації дотримуються дуже суворо перед кожним обстеженням. Щоб мінімізувати ризик інфікування, перевіряється результат актуального мазка з шийки матки, пацієнтка використовує дезинфікуючі глобули, а обстеження проводиться в стерильних умовах. Частина пацієнток під час передоглядової консультації буде кваліфікована для профілактичного прийому антибіотика до і після обстеження.

Відразу після обстеження можуть виникнути незначні кров’янисті виділення, які зазвичай мимовільно зникають через 1-2 дні, і тимчасові не дуже посилені скорочення матки, схожі на незначні менструальні болі. Тому для мінімізації цих відчуттів рекомендується дві таблетки ібупрофену (наприклад, Ібум, Нурофен, 2х після 200мг) або парацетамолу (наприклад, Апап, Панадол, 2х після 500мг).

Які ще методи вивчення прохідності фаллопієвих (маткових) труб

Методи, які перевіряють, чи фаллопієві труби прохідні, передбачають подачу контрастної рідини через шийку матки і спостереження за відтоком контрасту з маткових труб. До них відносяться:

  • HyCoSy (гістероконтрастсонографія) — дослідження прохідності шляхом спостереження за протіканням фізіологічного розчину через маткові труби, метод, заснований на УЗД, який, однак, не дає достатньо достовірного в діагностичному плані зображення через погану видимість рідини при УЗД;
  • HSG (гістеросальпінгографія) — рентгенологічна візуалізація, що обтяжує пацієнтку (включаючи її яєчники із зародковими клітинами) дозою рентгенівського випромінювання під час дослідження, з високою достовірністю, але зазвичай болісно відчувається пацієнткою, тому в даний час рекомендується тільки в якості перевірочного тесту в разі сумнівів в інших контрастних тестах;
  • Контрастна лапароскопія — інвазивний метод, що полягає в введенні контрасту в маткові труби під час операції під загальним наркозом Він, є надійним, але пов’язаний з госпіталізацією і ризиком для пацієнтки, пов’язаним з процедурою. Ідеальний варіант при виконанні лапароскопічної процедури з іншої причини, як доповнення до діагностики.

Як підготуватися до обстеження 3D/4D HyFoSy?

1. Не вимагається приїзд натщесерце, пити можна безпосередньо перед обстеженням.
2. Не спілкуватися статтево в циклі, в якому планується тест, або використати презерватив – до 24 годин після закінчення тесту.
3. За 3 дні до проведення тесту необхідно почати використовувати вагінальні глобули за рецептом, виданим під час консультації.
4. Безпосередньо перед обстеженням сечовий міхур повинен спорожнити.
5. Для підвищення безпеки дослідження пацієнтка не повинна мати симптомів інфекції, таких як лихоманка, застуда, герпес, а також симптомів статевої інфекції.
6. Будь ласка, принесіть актуальний аналізи цитологічного мазка, результати мазків з шийки матки та результати раніше проведених аналізів матки і маткових труб.

Пацієнтки Медфемини отримують настанови при відвідуванні свого лікаря.

Іншим пацієнткам пропонується проконсультуватися перед обстеженням — бажано в циклі до запланованого обстеження 3D/4D HyFoSy.

Під час консультації за бажанням пацієнтки може бути взятий мазок з шийки матки.

Якщо у вас виникли питання, будь ласка, зв’яжіться з нашою реєстрацією.