PL YT FB
flowers flowers 2 3

Післяпологова контрацепція

Чи можна використовувати контрацепцію після пологів? Які обмеження? Про це все розповідає доктор Марта Заставни — спеціаліст з гінекології та акушерства.

Др. MARTA ZASTAWNY:
У щоденній медичній практиці, як спеціаліст з гінекології та акушерства, я знаю, як важливо моїм пацієнтам правильно підібрати метод контрацепції. Вибір найкращого способу захистисти себе від вагітності не може бути випадковим і повинен ґрунтуватися на ефективних, перевірених і перш за все безпечних для пацієнтки методах . Особливою групою, що звертається за допомогою з підбором відповідного методу контрацепції, є жінки, що годують груддю, що пов’язано з тим, що не всі контрацептиви в період лактації дозволені і безпечні для матері і дитини.

У чому суть цих обмежень?
Обмеження в першу чергу стосуються гормональних методів контрацепції, що містять в своєму складі естрогени, які переходять в грудне молоко і можуть негативно вплинути на дитину і саму лактацію. Тоді рішенням для цих пацієнток є використання препаратів, що містять тільки гормон прогестину, таких як однокомпонентні протизаплідні таблетки або підшкірний імплантат, які не впливають на грудне вигодовування і малюка. Застосування цього методу можливо вже через 4 тижні після пологів, з попереднім врахуванням стану здоров’я пацієнтки і встановленням відсутності протипоказань до його застосування лікуючим лікарем.

Чи існують інші альтернативи годуючим матерям?
Альтернативним ефективним методом контрацепції після пологів є припущення класичної або гормональної внутрішньматкової ВМС, що має в своєму складі гормон прогестин. Внутрішньоматкові спіралі мають низку переваг: вони показують велику ефективність, характеризуються тривалою, до декількох років, дії, з можливістю її видалення в будь-який момент, також не впливають на секрецію і склад молока і не впливають на подальший розвиток дитини.

Звичайно, не можна забувати про бар’єрні і хімічні методи запобігання вагітності, такі як презервативи і сперміциди, які можна використовувати годуючим жінкам без перешкод.

Часто чуємо думку, що коли жінка годує груддю, їй не потрібно використовувати контрацепцію;
Слід підкреслити, що навіть незважаючи на те, що грудне вигодовування знижує ризик нової вагітності, цей метод є ненадійним і ризиковним, що може мати особливе значення для пацієнток після кесаревого розтину, у яких процес реконвалесценції і загоєння рубця на матці після операції вимагає часу. Занадто короткий період між кесаревом розтином і наступною вагітністю може вчинити витривалість матки в місці післяопераційного рубця недостатньою, що під час росту матки при вагітності або під час систолічної активності під час пологів може привести до її тріщики або навіть розриву, що створює загрозу ускладнень.

Тому слід пам’ятати, що вибір найкращого способу захистити себе від вагітності повинен бути індивідуальним, зробленим разом з гінекологом, а це можливо вже при першому відвідуванні після пологів, з врахуванням факторів здоров’я і переваг пацієнтки.